Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Kempi

Jmenuji se Di Campa Sweape a jsem fenka Entlebuchského salašnického psa. Doma mi říkají Kempi.

Jméno Campa jsem dostala podle malé švýcarské vesničky ležící v Alpách poblíž hranic s Itálií, která nese název Campo. Toto jméno páníčci zvolili proto, že chtěli vybrat takové, které by mě pojilo se zemí mého původu. Původně jsem prý měla být kluk, který se měl jmenovat Campo. V italštině je tento výraz používán pro slovo pole. Nakonec jsem na ně zbyla já a oni říkají, že jsou teď moc rádi, že mají holčičku. Na jméno, které vybrali pro kluka si však již zvykli, a proto ho přizpůsobili mě.

Narodila jsem se 3. 1. 2012. Má maminka se jmenuje Elinka Essi a tatínek Auksis Interpola. Spolu se mnou se mamince narodil bratříček Darwin a sestřička Debbie. Do věku osmi týdnů se o mne starali moc hodní lidičky. Vychovali ze mě šikovnou holku, protože se mi hodně věnovali a moc pěkně se ke mně chovali. Mám tedy ty nejlepší předpoklady pro výborný start do života.

Od té doby, co si mě domů dovezli noví páníčci, jím prý dělám jen samou radost. Rádi si se mnou hrají a učí mě poslouchat. Jezdíme na výlety, chodíme na procházky a za psími kamarády. Říkají, že jsem moc chytrá, prý všechno, co mi řeknou, hned pochopím. No nevím, co je na tom pravdy, protože já nějraději ze všeho zlobím 

Má smečka se pěkně rozrůstá. Nejdřív jsme byli jen tři, pak paničce hodně vyrostlo břícho, asi jako mě, když se pořádně nacpu, říkali mi, že tam má ukrytou malou paničku. Měli pravdu... doma bylo veselo, neměla jsem pořádně klid na lenošení. Ale teď už mě malá panička krmí píškotama a háže mi míčky, tak že to není tak špatné.

V říjnu roku 2014 se mi narodilo 5 prcků, a tak jsem na chviličku vyměnila míček a klacek za ty malé plyšáky. Děti se mi rozutekly do všech koutů a teď už se mi zas paníčci věnují na 100%.

Daří se mi jak na poli výstavním tak pracovním. Úspěšně jsem složila Zkoušku základní ovladatelnosti, a co se týče výstav mám několik titulů: Český šampion, Český junior šampion, 2 x CAJC, 5 x CAC, CACIB, res. CACIB.

Jsem v perfektním zdravotním stavu, lokty i kyčle mám perfektní.

 

Příspěvky

Pedigree

16. 8. 2014