Jdi na obsah Jdi na menu
 


ESP

img_0378.jpg

Čtyři plemena švýcarských salašnických psů – bernský, velký švýcarský, appenzelský             a entlebuchský salašnický pes – v sobě snoubí krásu atraktivního trikolorního zbarvení spolu s mimořádnými charakterovými kvalitami rodinných psů. Jsou prostě nevšední svým exteriérem i povahou a právem si vydobyli čestné místo v kynologickém světě.

Entlebuchský salašnický pes je menší, kompaktně stavěný krátkosrstý pes, mírně protáhlého obdélníkového rámce, živý a temperamentní. Ocas může být vrozeně zkrácen.

Ve standardu plemene se uvádí, že entlebuchský salašnický pes je živý, temperamentní, sebejistý a nebojácný pes, je dobromyslný a na své rodině velmi závislý. K cizím se chová mírně nedůvěřivě. Podobně jako ostatní plemena salašnických psů je i on znám svojí láskou k dětem a lovecké sklony jsou mu cizí.

Použití tohoto plemene je opravdu široké, uplatní se jako stopař či hlídač domu, vyhovuje mu výcvik poslušnosti, záchranářský výcvik, canisterapie, agility, flyball a nespočet dalších psích sportů.

Entlebuchský salašnický pes potřebuje vyrovnaného, důsledného, sportovně založeného pána, který mu dá odpovídající zaměstnání. Pak se stane entlebuchský salašnický pes tím nejlepším společníkem, jakého si dovedete představit a zvládne jakékoli situace – v nejhustším městském provozu i na louce při hře s ostatními psy.

Zdroje:

Ćlánek: http://www.kssp.cz